Quito Mariscal Sucre (UIO / SEQM)

Flight Tracker for Planespotters

02:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 2430 Lima (LIM) 02:25 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 66 Bogotá (BOG) 02:35 scheduled

03:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 787 EC-NZG Air Europa UX 37 Madrid (MAD) 03:40 expected

DEPARTURES — 2
Waiting time 12 min.
Airbus A320 Avianca AV 456 Santa Clara (SAL) 03:10 scheduled
Boeing 737-700 Copa CM 153 Tocumen (PTY) 03:22 scheduled

04:00 24.04.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 37 min.
Boeing 747-8 N854GT Atlas Air 5Y 6573 Miami (MIA) 04:06 expected
Airbus A330-200 N332QT Avianca Cargo QT 4235 Miami (MIA) 04:43 expected

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 124 Bogotá (BOG) 04:35 scheduled

05:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 767-300 N536LA LATAM Cargo Chile UC 1901 Miami (MIA) 05:17 expected

DEPARTURES — 2
Waiting time 10 min.
Boeing 787 Air Europa UX 37 Guayaquil (GYE) 05:10 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1407 Cuenca (CUE) 05:20 scheduled

06:00 24.04.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 36 min.
Boeing 737 Aeromexico AM 684 Mexico City (MEX) 06:00 scheduled
Airbus A320 NEO N776AV Avianca Ecuador 2K 7397 New York (JFK) 06:36 expected

DEPARTURES — 7
Waiting time 5 - 14 min.
Boeing 737 American AA 932 Miami (MIA) 06:00 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1604 Cuenca (CUE) 06:00 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1355 Guayaquil (GYE) 06:00 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 871 La Toma (Catamayo) (LOH) 06:00 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 851 Santa Rosa 06:05 scheduled
Boeing 737-800 Copa CM 210 Tocumen (PTY) 06:19 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1395 Manta (MEC) 06:20 scheduled

07:00 24.04.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 20 - 40 min.
Airbus A319 Avianca AV 1671 Guayaquil (GYE) 07:00 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1362 Guayaquil (GYE) 07:01 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1400 Cuenca (CUE) 07:41 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 10 - 23 min.
Airbus A319 LATAM LA 1419 Guayaquil (GYE) 07:00 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1440 Bogotá (BOG) 07:12 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 7398 Orlando (MCO) 07:35 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1413 Guayaquil (GYE) 07:42 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1632 Guayaquil (GYE) 07:51 scheduled

08:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 5 - 12 min.
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 870 La Toma (Catamayo) (LOH) 08:20 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 850 Santa Rosa 08:25 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1394 Manta (MEC) 08:37 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1605 Cuenca (CUE) 08:39 scheduled

09:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 8377 Bogotá (BOG) 09:05 scheduled

DEPARTURES — 7
Waiting time 4 - 20 min.
Boeing 737 Aeromexico AM 685 Mexico City (MEX) 09:10 scheduled
Airbus A320 LATAM LA 1454 Miami (MIA) 09:11 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1397 Coca (OCC) 09:15 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1630 Guayaquil (GYE) 09:24 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1411 Guayaquil (GYE) 09:25 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 841 Coca (OCC) 09:30 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1682 Guayaquil (GYE) 09:50 scheduled

10:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 1661 Guayaquil (GYE) 10:07 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 8372 Bogotá (BOG) 10:15 scheduled

11:00 24.04.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 11 - 19 min.
Airbus A319 LATAM LA 1371 Guayaquil (GYE) 11:05 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 840 Coca (OCC) 11:05 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1396 Coca (OCC) 11:16 scheduled
Boeing 737-800 Copa CM 829 Tocumen (PTY) 11:35 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1441 Bogotá (BOG) 11:44 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 30 min.
Airbus A320 Avianca AV 1688 Baltra (GPS) 11:10 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1660 Guayaquil (GYE) 11:40 scheduled

12:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 2382 Lima (LIM) 12:20 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A319 LATAM LA 1361 Guayaquil (GYE) 12:21 scheduled

13:00 24.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737 American AA 833 Miami (MIA) 13:04 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 21 min.
Airbus A319 LATAM LA 1401 Cuenca (CUE) 13:04 scheduled
Airbus A320 LATAM LA 2383 Lima (LIM) 13:25 scheduled

14:00 24.04.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 29 min.
Boeing 737 American AA 2163 Miami 14:16 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1418 Guayaquil (GYE) 14:45 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 7 min.
Boeing 737 American AA 2162 Miami (MIA) 14:05 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1372 Guayaquil (GYE) 14:05 scheduled
Boeing 737-800 Copa CM 828 Tocumen (PTY) 14:12 scheduled

15:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 8 - 15 min.
Airbus A319 LATAM LA 1412 Guayaquil (GYE) 15:21 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1402 Cuenca (CUE) 15:29 scheduled
Boeing 737 Asian Air DM 3590 Santo Domingo City (SDQ) 15:44 scheduled
Airbus A320 JetSMART JA 7720 Lima (LIM) 15:48 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 23 - 39 min.
Boeing 737 American AA 380 Miami (MIA) 15:06 scheduled
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 873 La Toma (Catamayo) (LOH) 15:45 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1403 Cuenca (CUE) 15:52 scheduled

16:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 25 min.
Airbus A320 Avianca AV 1633 Guayaquil (GYE) 16:15 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1689 Baltra (GPS) 16:15 scheduled
Airbus A350-900 Iberia IB 6453 Madrid (MAD) 16:15 expected
Airbus A320 Avianca AV 8373 Bogotá (BOG) 16:40 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 18 - 27 min.
Airbus A319 LATAM LA 1373 Guayaquil (GYE) 16:03 scheduled
Boeing 737 Asian Air DM 3590 Guayaquil (GYE) 16:30 scheduled
Airbus A320 JetSMART JA 7721 Lima (LIM) 16:40 scheduled

17:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 14 - 28 min.
Airbus A319 LATAM LA 1410 Guayaquil (GYE) 17:05 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1631 Guayaquil (GYE) 17:33 scheduled
Boeing 737 Copa CM 159 Tocumen (PTY) 17:37 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1364 Guayaquil (GYE) 17:51 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 27 - 40 min.
Airbus A320 Avianca AV 1662 Guayaquil (GYE) 17:00 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1393 Manta (MEC) 17:40 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 8376 Bogotá (BOG) 17:55 scheduled

18:00 24.04.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 5 - 38 min.
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 872 La Toma (Catamayo) (LOH) 18:00 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1683 Guayaquil (GYE) 18:04 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 7399 Orlando (MCO) 18:10 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1404 Cuenca (CUE) 18:13 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1370 Guayaquil (GYE) 18:51 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 13 - 22 min.
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 853 Santa Rosa 18:00 scheduled
Airbus A350-900 Iberia IB 6454 Madrid (MAD) 18:05 expected
Airbus A320 Avianca AV 1606 Cuenca (CUE) 18:18 scheduled
Boeing 737 Copa CM 158 Tocumen (PTY) 18:40 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1359 Guayaquil (GYE) 18:40 scheduled

19:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 23 - 25 min.
Airbus A320 LATAM LA 1453 Miami (MIA) 19:05 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 647 San José (SJO) 19:30 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1663 Guayaquil (GYE) 19:53 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1398 Manta (MEC) 19:55 scheduled

DEPARTURES — 4
Waiting time 7 - 9 min.
Airbus A320 Avianca AV 1696 Manta (MEC) 19:11 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 8386 Rionegro (MDE) 19:20 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1442 Bogotá (BOG) 19:27 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1353 Guayaquil (GYE) 19:30 scheduled

20:00 24.04.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 15 - 20 min.
Boeing 737-300 Euroairlines Q4 852 Santa Rosa 20:20 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 125 Bogotá (BOG) 20:35 scheduled
Boeing 737-800 Copa CM 152 Tocumen (PTY) 20:37 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1607 Cuenca (CUE) 20:57 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 4 - 30 min.
Airbus A320 LATAM LA 2431 Lima (LIM) 20:05 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1405 Cuenca (CUE) 20:35 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1670 Guayaquil (GYE) 20:38 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1379 Guayaquil (GYE) 20:40 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 647 Buenos Aires (EZE) 20:45 scheduled

21:00 24.04.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 10 - 14 min.
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 633 Atlanta (ATL) 21:30 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 1697 Manta (MEC) 21:37 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1354 Guayaquil (GYE) 21:51 scheduled

22:00 24.04.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 16 - 30 min.
Boeing 737 American AA 2259 Miami (MIA) 22:26 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1406 Cuenca (CUE) 22:56 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2851 Fort Lauderdale (FLL) 22:59 scheduled

23:00 24.04.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 6 - 25 min.
Airbus A319 LATAM LA 1374 Guayaquil (GYE) 23:00 scheduled
Airbus A320 Avianca AV 8387 Rionegro (MDE) 23:25 scheduled
Boeing 737 United UA 1002 Houston (IAH) 23:30 scheduled
Airbus A319 LATAM LA 1443 Bogotá (BOG) 23:34 scheduled
Boeing 737-800 Copa CM 211 Tocumen (PTY) 23:41 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 29 min.
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 632 Atlanta (ATL) 23:30 scheduled
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2850 Fort Lauderdale (FLL) 23:59 scheduled

00:00 25.04.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Avianca AV 67 Bogotá (BOG) 00:35 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737 United UA 2083 Houston (IAH) 00:40 scheduled

01:00 25.04.2024


Other Dates

April, 2023

24    25    26    27    28    29    30   

May, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18