Sharjah (SHJ / OMSJ)

Flight Tracker for Planespotters

03:00 26.02.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 5 min.
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 549 Karanchi (KHI) 03:50 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1425 Trivandrum (TRV) 03:55 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 20 min.
Airbus A320 NEO Air India Express IX 252 Mumbai (BOM) 03:10 scheduled
Airbus A321 Airblue PA 413 Lahore (LHE) 03:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 536 Kathmandu (KTM) 03:30 scheduled

04:00 26.02.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A321 Pegasus PC 746 Istanbul (SAW) 04:20 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 25 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 70 Doha (DOH) 04:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 718 Kabul (KBL) 04:25 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1426 Trivandrum (TRV) 04:55 scheduled

05:00 26.02.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 10 - 20 min.
Airbus A320 A6-AOE Air Arabia G9 923 Samara (KUF) 05:20 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 563 Faisalabad (LYP) 05:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 932 Ufa (UFA) 05:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 284 Istanbul (SAW) 05:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 464 New Delhi (DEL) 05:45 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 631 Sohag (HMB) 05:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 945 Kazan (KZN) 05:55 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 25 min.
Airbus A321 Turkish TK 7775 Istanbul (SAW) 05:00 scheduled
Airbus A321 Pegasus PC 747 Istanbul (SAW) 05:25 scheduled

06:00 26.02.2024


ARRIVALS — 16
Waiting time 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 455 Calicut (CCJ) 06:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 436 Jaipur (JAI) 06:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 497 Bangalore (BLR) 06:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 553 Sialkot (SKT) 06:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 423 Kochi (COK) 06:20 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 621 Cairo (CAI) 06:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 468 Hyderabad (HYD) 06:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 472 Chennai (MAA) 06:30 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 803 Kuala Lumpur (KUL) 06:30 scheduled
Airbus A320 NEO Air India Express IX 741 Kannur International Airport 06:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 406 Mumbai (BOM) 06:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 411 Coimbatore (CJB) 06:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 419 Ahmedabad (AMD) 06:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 887 Osh (OSS) 06:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 352 Bishkek (FRU) 06:50 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 783 Namangan (NMA) 06:55 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 5 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 558 Multan (MUX) 06:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 567 Quetta (UET) 06:25 scheduled

07:00 26.02.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 957 Moscow (DME) 07:00 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 555 Peshawar (PEW) 07:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 71 Doha (DOH) 07:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 449 Trivandrum (TRV) 07:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 254 Almaty (ALA) 07:40 expected
Airbus A321 Air Arabia G9 503 Colombo (CMB) 07:45 scheduled
Airbus A320 Nile Air NP 173 Cairo (CAI) 07:50 scheduled

DEPARTURES — 8
Waiting time 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 542 Karanchi (KHI) 07:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 177 Medina (MED) 07:25 expected
Airbus A320 NEO Air India Express IX 742 Kannur International Airport 07:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 145 Jeddah (JED) 07:30 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 151 Riyadh (RUH) 07:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 337 Amman (AMM) 07:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 587 Colombo (CMB) 07:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1720 Medina (MED) 07:55 expected

08:00 26.02.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 15 min.
Airbus A320 Air Cairo SM 501 Cairo (CAI) 08:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1908 Jeddah (JED) 08:15 scheduled

DEPARTURES — 12
Waiting time 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 1902 Jeddah (JED) 08:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 508 Colombo (CMB) 08:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 101 Manama (BAH) 08:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 124 Kuwait City (KWI) 08:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 163 Ad Dammam (DMM) 08:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 112 Muscat (MCT) 08:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 244 Yerevan (EVN) 08:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 950 Moscow (DME) 08:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 255 Sohar 08:40 scheduled
Airbus A320 Nile Air NP 174 Cairo (CAI) 08:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 135 Doha (DOH) 08:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 626 Cairo (CAI) 08:55 scheduled

09:00 26.02.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 50 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 415 Kochi (COK) 09:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 959 Moscow (DME) 09:55 scheduled

DEPARTURES — 6
Waiting time 10 - 30 min.
Airbus A320 Air Cairo SM 502 Cairo (CAI) 09:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 734 Nairobi (NBO) 09:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 691 Kampala (EBB) 09:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 203 Tehran (IKA) 09:10 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 321 Istanbul (IST) 09:40 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 385 Beirut 09:50 scheduled

10:00 26.02.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 137 Amritsar (ATQ) 10:15 scheduled
Boeing 737 Qatar Airways QR 1038 Doha (DOH) 10:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 256 Sohar 10:40 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 22 - 40 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 368 Baghdad (BGW) 10:00 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 416 Kochi (COK) 10:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 213 Shiraz (SYZ) 10:45 scheduled

11:00 26.02.2024


ARRIVALS — 8
Waiting time 5 - 15 min.
Boeing 737 Air India Express IX 135 New Delhi (DEL) 11:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 527 Chittagong (CGP) 11:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 113 Muscat (MCT) 11:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 102 Manama (BAH) 11:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 519 Dhaka (DAC) 11:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 164 Ad Dammam (DMM) 11:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 543 Karanchi (KHI) 11:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 568 Quetta (UET) 11:40 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 5 min.
Boeing 737 Qatar Airways QR 1039 Doha (DOH) 11:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 357 Arbil (EBL) 11:40 scheduled

12:00 26.02.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 136 Doha (DOH) 12:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 719 Kabul 12:05 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 152 Riyadh (RUH) 12:10 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 822 Bangkok (BKK) 12:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 125 Kuwait City (KWI) 12:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 559 Multan (MUX) 12:40 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 688 Phuket (HKT) 12:45 scheduled

DEPARTURES — 4
Waiting time 20 - 30 min.
Boeing 737 Air India Express IX 184 Varanasi (VNS) 12:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 187 Taif (TIF) 12:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 201 Tehran (IKA) 12:30 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 546 Trivandrum (TRV) 12:40 scheduled

13:00 26.02.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 15 - 25 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 257 Peshawar (PEW) 13:00 scheduled
Boeing 737 Qatar Airways QR 1066 Doha (DOH) 13:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 513 Dhaka (DAC) 13:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 537 Kathmandu (KTM) 13:05 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 178 Medina (MED) 13:30 expected

DEPARTURES — 15
Waiting time 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 217 Lar (LRR) 13:00 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 335 Amman (AMM) 13:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 520 Chittagong (CGP) 13:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 465 New Delhi (DEL) 13:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 442 Trivandrum (TRV) 13:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 624 Cairo (CAI) 13:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 205 Mashhad (MHD) 13:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 546 Karanchi (KHI) 13:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 300 Baku (GYD) 13:05 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 293 Tbilisi (TBS) 13:05 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 571 Dhaka (DAC) 13:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 426 Kochi (COK) 13:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 720 Kampala (EBB) 13:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 514 Dhaka (DAC) 13:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1905 Jeddah (JED) 13:50 scheduled

14:00 26.02.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 15 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 146 Jeddah (JED) 14:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 204 Tehran (IKA) 14:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 214 Shiraz (SYZ) 14:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1721 Medina (MED) 14:10 expected
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1427 Amritsar 14:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1903 Jeddah (JED) 14:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 338 Amman (AMM) 14:50 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 10 min.
Airbus A321 Air Arabia G9 147 Jeddah (JED) 14:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 221 Al-Jawf (AJF) 14:05 scheduled
Airbus A320 Pakistan International PK 210 Sialkot (SKT) 14:15 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 175 Medina (MED) 14:25 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 138 Doha (DOH) 14:30 scheduled

15:00 26.02.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 245 Yerevan (EVN) 15:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 369 Baghdad (BGW) 15:25 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 351 Calicut (CCJ) 15:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 218 Lar (LRR) 15:35 scheduled

DEPARTURES — 7
Waiting time 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 1722 Medina (MED) 15:00 expected
Airbus A321 Air Arabia G9 802 Kuala Lumpur (KUL) 15:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 530 Kathmandu (KTM) 15:05 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 154 Riyadh (RUH) 15:15 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 510 Dhaka (DAC) 15:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 181 Burayda (ELQ) 15:25 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1428 Amritsar (ATQ) 15:35 scheduled

16:00 26.02.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 5 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 613 Tiruchirappally (TRZ) 16:00 scheduled
Boeing 737 Qatar Airways QR 1036 Doha (DOH) 16:05 scheduled

DEPARTURES — 6
Waiting time 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 160 Ad Dammam (DMM) 16:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 401 Mumbai (BOM) 16:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 392 Salalah (SLL) 16:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 121 Kuwait City (KWI) 16:30 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 352 Calicut (CCJ) 16:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 103 Manama (BAH) 16:55 scheduled

17:00 26.02.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 627 Cairo (CAI) 17:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 202 Tehran (IKA) 17:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 139 Doha (DOH) 17:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 588 Colombo (CMB) 17:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 358 Arbil (EBL) 17:50 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 509 Colombo (CMB) 17:55 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 547 Karanchi (KHI) 17:55 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 10 - 15 min.
Boeing 737 Qatar Airways QR 1037 Doha (DOH) 17:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 130 Doha (DOH) 17:25 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 614 Tiruchirappally (TRZ) 17:30 scheduled

18:00 26.02.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 25 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 206 Mashhad (MHD) 18:00 scheduled
Airbus A320 UR UD 631 Arbil (EBL) 18:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 386 Beirut (BEY) 18:30 scheduled
Boeing 737 Qatar Airways QR 1060 Doha (DOH) 18:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 188 Taif (TIF) 18:50 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 27 - 45 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 118 Muscat (MCT) 18:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 956 Moscow (DME) 18:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 944 Kazan (KZN) 18:55 scheduled

19:00 26.02.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 161 Ad Dammam (DMM) 19:35 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 743 Kannur International Airport 19:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 301 Baku (GYD) 19:55 scheduled

DEPARTURES — 7
Waiting time 10 - 15 min.
Airbus A320 UR UD 632 Arbil (EBL) 19:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 81 Doha (DOH) 19:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 167 Ad Dammam (DMM) 19:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 105 Manama (BAH) 19:25 scheduled
Boeing 737 Qatar Airways QR 1061 Doha (DOH) 19:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 283 Istanbul (SAW) 19:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 343 Cairo 19:55 scheduled

20:00 26.02.2024


ARRIVALS — 19
Waiting time 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 104 Manama (BAH) 20:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 155 Riyadh (RUH) 20:00 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 322 Istanbul (IST) 20:00 expected
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 336 Amman (AMM) 20:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 222 Al-Jawf (AJF) 20:05 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 735 Nairobi (NBO) 20:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 182 Burayda (ELQ) 20:10 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 294 Tbilisi (TBS) 20:25 expected
Boeing 737 Qatar Airways QR 1034 Doha (DOH) 20:25 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 176 Medina (MED) 20:30 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 131 Doha (DOH) 20:35 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 393 Salalah (SLL) 20:35 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 148 Jeddah (JED) 20:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 122 Kuwait City (KWI) 20:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 119 Muscat (MCT) 20:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1906 Jeddah (JED) 20:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 466 New Delhi (DEL) 20:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 692 Kampala (EBB) 20:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 951 Moscow (DME) 20:50 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 744 Kannur International Airport 20:40 scheduled

21:00 26.02.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 15 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 1723 Medina (MED) 21:05 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 625 Cairo (CAI) 21:15 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1421 Hyderabad (HYD) 21:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 443 Trivandrum (TRV) 21:55 scheduled

DEPARTURES — 12
Waiting time 5 - 10 min.
Boeing 737 Qatar Airways QR 1035 Doha (DOH) 21:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 496 Bangalore (BLR) 21:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 958 Moscow (DME) 21:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 422 Kochi (COK) 21:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 471 Chennai (MAA) 21:40 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 600 Alexandria (HBE) 21:45 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 454 Calicut (CCJ) 21:45 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 502 Colombo (CMB) 21:50 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 253 Almaty (ALA) 21:55 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 886 Osh (OSS) 21:55 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 270 Tashkent (TAS) 21:55 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 463 New Delhi (DEL) 21:55 scheduled

22:00 26.02.2024


ARRIVALS — 6
Waiting time 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 427 Kochi (COK) 22:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 82 Doha (DOH) 22:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 106 Manama (BAH) 22:30 scheduled
Boeing 737 Air India Express IX 183 Varanasi (VNS) 22:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 168 Ad Dammam (DMM) 22:35 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 545 Trivandrum (TRV) 22:50 scheduled

DEPARTURES — 9
Waiting time 10 - 15 min.
Airbus A321 Air Arabia G9 620 Cairo (CAI) 22:00 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 712 Bergamo (BGY) 22:10 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 821 Bangkok (BKK) 22:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 562 Faisalabad (LYP) 22:20 scheduled
Airbus A321 Air Arabia G9 687 Phuket (HKT) 22:20 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 467 Hyderabad (HYD) 22:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 448 Trivandrum (TRV) 22:25 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1422 Hyderabad (HYD) 22:40 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 435 Jaipur (JAI) 22:55 scheduled

23:00 26.02.2024


ARRIVALS — 4
Waiting time 15 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 402 Mumbai (BOM) 23:05 scheduled
Airbus A320 Pakistan International PK 209 Sialkot (SKT) 23:35 scheduled
Sukhoi Superjet 100 Red Wings WZ 4581 Makhachkala (MCX) 23:50 scheduled
Boeing 747 Sino-Lac Air HQ 117 Hong Kong (HKG) 23:59 scheduled

DEPARTURES — 6
Waiting time 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 552 Sialkot (SKT) 23:00 scheduled
Airbus A320 NEO Air Arabia G9 548 Karanchi (KHI) 23:10 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 881 Ekaterinburg (SVX) 23:10 expected
Airbus A320 Air Arabia G9 492 Vasco da Gama (GOI) 23:20 scheduled
Boeing 737 Air India Express IX 136 New Delhi (DEL) 23:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 405 Mumbai (BOM) 23:50 scheduled

00:00 27.02.2024


ARRIVALS — 6
Waiting time 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 351 Dhaka (DAC) 00:01 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 572 Dhaka (DAC) 00:05 scheduled
Airbus A320 NEO Air India Express IX 253 Mumbai (BOM) 00:05 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 521 Chittagong (CGP) 00:05 scheduled
Boeing 737-800 US-Bangla BS 345 Dhaka (DAC) 00:30 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 531 Kathmandu (KTM) 00:40 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 526 Chittagong (CGP) 00:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 418 Ahmedabad (AMD) 00:25 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 518 Dhaka (DAC) 00:45 scheduled
Airbus A320 Pakistan International PK 182 Islamabad (ISB) 00:50 scheduled
Sukhoi Superjet 100 Red Wings WZ 4582 Makhachkala (MCX) 00:50 scheduled

01:00 27.02.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 25 - 35 min.
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1423 Lucknow (LKO) 01:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 721 Kampala (EBB) 01:35 scheduled
Airbus A320 NEO EgyptAir MS 966 Cairo (CAI) 01:50 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 7 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 371 An-Nadzhaf (NJF) 01:00 scheduled
Airbus A320 NEO Air India Express IX 256 Indore (IDR) 01:05 scheduled
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 152 Chittagong (CGP) 01:15 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 1907 Jeddah (JED) 01:25 scheduled
Boeing 737-800 US-Bangla BS 346 Dhaka (DAC) 01:30 scheduled

02:00 27.02.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 35 min.
Airbus A321 Air Arabia G9 511 Dhaka (DAC) 02:00 scheduled
Airbus A320 Turkish TK 7774 Istanbul (SAW) 02:35 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 25 - 30 min.
Boeing 747 Sino-Lac Air HQ 117 Liège (LGG) 02:00 scheduled
Airbus A320 NEO IndiGo 6E 1424 Lucknow (LKO) 02:00 scheduled
Boeing 737-800 Air India Express IX 976 Vidzhayavada (VGA) 02:00 scheduled
Airbus A320 Air Arabia G9 512 Dhaka (DAC) 02:20 scheduled
Airbus A320 NEO EgyptAir MS 967 Cairo (CAI) 02:50 scheduled

Other Dates

February, 2023

25    26    27    28   

March, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19