Belize City Philip S. W. Goldson (BZE / MZBZ)

Flight Tracker for Planespotters

02:00 16.06.2024

03:00 16.06.2024

04:00 16.06.2024

05:00 16.06.2024

06:00 16.06.2024

07:00 16.06.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 5 - 10 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 11 San Pedro Town 07:14 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2015 San Pedro Town 07:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1007 Plasensiya 07:25 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3062 Plasensiya 07:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1006 Dangriga 07:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3004 Dangriga 07:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 308 Punta-Gorda 07:40 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 10 San Pedro Town 07:40 scheduled

08:00 16.06.2024


ARRIVALS — 5
Waiting time 5 - 35 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 21 San Pedro Town 08:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2053 Kay-Kolker 08:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2055 San Pedro Town 08:15 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 2215 San Pedro Town 08:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1027 Plasensiya 08:55 scheduled

DEPARTURES — 4
Waiting time 30 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1036 Dangriga 08:10 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1037 Plasensiya 08:10 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 307 Punta-Gorda 08:10 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 20 San Pedro Town 08:40 scheduled

09:00 16.06.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 6 - 20 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1026 Dangriga 09:05 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3634 Plasensiya 09:10 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 31 San Pedro Town 09:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2095 San Pedro Town 09:15 scheduled
Boeing 737-800 United UA 2002 Houston (IAH) 09:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 35 San Pedro Town 09:43 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1028 Dangriga 09:50 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 0 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2103 Kay-Kolker 09:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 30 San Pedro Town 09:40 scheduled

10:00 16.06.2024


ARRIVALS — 11
Waiting time 5 - 13 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3462 Plasensiya 10:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 41 San Pedro Town 10:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2133 Kay-Kolker 10:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2135 San Pedro Town 10:15 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 2415 San Pedro Town 10:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1047 Plasensiya 10:25 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1046 Dangriga 10:35 scheduled
Airbus A319 American AA 244 Miami (MIA) 10:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3104 Dangriga 10:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 318 Punta-Gorda 10:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 45 San Pedro Town 10:43 scheduled

DEPARTURES — 8
Waiting time 10 - 20 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3155 Plasensiya 10:00 scheduled
Boeing 737-800 Alaska AS 1331 Los Angeles (LAX) 10:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1057 Plasensiya 10:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1056 Dangriga 10:30 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 6610 Cancún (CUN) 10:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1077 Plasensiya 10:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 40 San Pedro Town 10:40 scheduled
Boeing 737-800 United UA 2003 Houston (IAH) 10:50 scheduled

11:00 16.06.2024


ARRIVALS — 10
Waiting time 5 - 10 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3562 Plasensiya 11:00 scheduled
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1983 Atlanta (ATL) 11:03 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 51 San Pedro Town 11:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2175 San Pedro Town 11:15 scheduled
Boeing 737-800 United UA 1408 Houston (IAH) 11:15 scheduled
Embraer RJ145 TAG 5U 804 Guatemala City (GUA) 11:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1067 Plasensiya 11:25 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3262 Plasensiya 11:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1066 Dangriga 11:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 55 San Pedro Town 11:43 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 40 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1096 Dangriga 11:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1097 Plasensiya 11:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2183 Kay-Kolker 11:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 50 San Pedro Town 11:40 scheduled
Airbus A319 American AA 244 Miami (MIA) 11:40 scheduled

12:00 16.06.2024


ARRIVALS — 12
Waiting time 5 - 8 min.
Boeing 737-800 American AA 513 Miami (MIA) 12:00 scheduled
Boeing 737-800 American AA 539 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 61 San Pedro Town 12:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2213 Kay-Kolker 12:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2215 San Pedro Town 12:15 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 2615 San Pedro Town 12:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1087 Plasensiya 12:25 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 328 Punta-Gorda 12:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1086 Dangriga 12:35 scheduled
Boeing 737-700 Southwest WN 837 Houston (HOU) 12:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3734 Plasensiya 12:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 65 San Pedro Town 12:43 scheduled

DEPARTURES — 11
Waiting time 10 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3317 Dangriga 12:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3355 Plasensiya 12:00 scheduled
Embraer RJ145 TAG 5U 803 Guatemala City (GUA) 12:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1116 Dangriga 12:10 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1117 Plasensiya 12:10 scheduled
Boeing 737-800 United UA 1405 Houston (IAH) 12:20 scheduled
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1802 Atlanta (ATL) 12:23 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1136 Dangriga 12:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1137 Plasensiya 12:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2223 Kay-Kolker 12:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 60 San Pedro Town 12:40 scheduled

13:00 16.06.2024


ARRIVALS — 7
Waiting time 3 - 15 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 71 San Pedro Town 13:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2255 San Pedro Town 13:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1127 Plasensiya 13:25 scheduled
Boeing 737-800 United UA 1569 Houston (IAH) 13:25 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3834 Plasensiya 13:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 75 San Pedro Town 13:43 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1126 Dangriga 13:45 scheduled

DEPARTURES — 10
Waiting time 7 - 25 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3417 Dangriga 13:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3455 Plasensiya 13:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 66 San Pedro Town 13:00 scheduled
Boeing 737-800 American AA 700 Miami (MIA) 13:00 scheduled
Boeing 737-800 American AA 926 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:05 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1156 Dangriga 13:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1157 Plasensiya 13:30 scheduled
Boeing 737-700 Southwest WN 1013 Houston (HOU) 13:30 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 70 San Pedro Town 13:40 scheduled
Boeing 737-800 United UA 1405 Houston (IAH) 13:45 scheduled

14:00 16.06.2024


ARRIVALS — 9
Waiting time 5 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 81 San Pedro Town 14:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2293 Kay-Kolker 14:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2295 San Pedro Town 14:15 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 2815 San Pedro Town 14:20 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1147 Plasensiya 14:25 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3362 Plasensiya 14:30 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 6611 Cancún (CUN) 14:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1146 Dangriga 14:35 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3304 Dangriga 14:40 scheduled

DEPARTURES — 8
Waiting time 20 - 27 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3555 Plasensiya 14:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 76 San Pedro Town 14:00 scheduled
Boeing 737-800 United UA 1570 Houston (IAH) 14:27 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1176 Dangriga 14:40 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1177 Independence 14:40 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2303 Kay-Kolker 14:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 80 San Pedro Town 14:40 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 5171 Plasensiya 14:40 scheduled

15:00 16.06.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 21 - 40 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 91 San Pedro Town 15:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2335 San Pedro Town 15:15 scheduled
Boeing 737-800 American AA 2350 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:55 scheduled

DEPARTURES — 5
Waiting time 20 - 30 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3655 Plasensiya 15:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 86 San Pedro Town 15:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1196 Dangriga 15:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1197 Plasensiya 15:30 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 90 San Pedro Town 15:40 scheduled

16:00 16.06.2024


ARRIVALS — 6
Waiting time 10 - 30 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 101 San Pedro Town 16:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2373 Kay-Kolker 16:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2375 San Pedro Town 16:15 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 5180 Dangriga 16:15 scheduled
Boeing 737-900 Alaska AS 1334 Los Angeles 16:25 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1187 Plasensiya 16:55 scheduled

DEPARTURES — 11
Waiting time 12 - 25 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 3855 Plasensiya 16:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 96 San Pedro Town 16:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 2300 Roatan Island (RTB) 16:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1216 Dangriga 16:25 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1217 Plasensiya 16:25 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2383 Kay-Kolker 16:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 100 San Pedro Town 16:40 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 347 Punta-Gorda 16:45 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3717 Dangriga 16:45 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 3755 Plasensiya 16:45 scheduled
Boeing 737-800 American AA 2351 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:55 scheduled

17:00 16.06.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 2 min.
Cessna 340 Tropic Air 9N 111 San Pedro Town 17:13 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 2415 San Pedro Town 17:15 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 40 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1236 Dangriga 17:00 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1237 Plasensiya 17:00 scheduled
Cessna 340 Tropic Air 9N 110 San Pedro Town 17:40 scheduled

18:00 16.06.2024


DEPARTURES — 2
Waiting time 0 min.
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 1257 Plasensiya 18:30 scheduled
Cessna 208 Caravan Maya Island Air 2M 6460 San Pedro Town 18:30 scheduled

19:00 16.06.2024

20:00 16.06.2024

21:00 16.06.2024

22:00 16.06.2024

23:00 16.06.2024

00:00 17.06.2024

01:00 17.06.2024


Other Dates

June, 2023

16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09