Burgas (BOJ / LBBG)

Flight Tracker for Planespotters

01:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 G-UZHO easyJet U2 2219 Manchester (MAN) 01:05 expected

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 easyJet U2 2220 Manchester (MAN) 01:55 expected

02:00 16.06.2024

03:00 16.06.2024

04:00 16.06.2024


DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Euroairlines Q4 371 Hanover (HAJ) 04:15 scheduled

05:00 16.06.2024


DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Air Leap FL 371 Hanover (HAJ) 05:00 scheduled

06:00 16.06.2024

07:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-300 Bulgaria Air FB 6084 Tel Aviv Yafo (TLV) 07:55 scheduled

08:00 16.06.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7432 Budapest (BUD) 08:20 expected
Airbus A320 D-AIUR Flight Alaska 4Y 1400 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:35 expected
Boeing 737 SmartWings QS 2938 Prague (PRG) 08:35 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7433 Budapest (BUD) 08:45 expected

09:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737 SmartWings QS 1180 Prague (PRG) 09:05 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 12 - 15 min.
Boeing 737 SmartWings QS 2885 Pardubice (PED) 09:25 scheduled
Airbus A320 D-AIUR Flight Alaska 4Y 1401 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:35 expected
Boeing 737 SmartWings QS 1181 Prague (PRG) 09:50 scheduled

10:00 16.06.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3716 Kraków (KRK) 10:20 scheduled
Boeing 737-800 Blue Dart Aviation Ltd. BZ 562 Tel Aviv Yafo (TLV) 10:35 scheduled
Boeing 737-800 SmartWings QS 2898 Prague (PRG) 10:40 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3715 Kraków (KRK) 10:45 scheduled

11:00 16.06.2024


DEPARTURES — 2
Waiting time 5 min.
Boeing 737-800 Blue Dart Aviation Ltd. BZ 561 Tel Aviv Yafo (TLV) 11:25 scheduled
Boeing 737-800 SmartWings QS 2890 Brno (BRQ) 11:30 scheduled

12:00 16.06.2024

13:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Wizz Air UK W9 5393 London (LTN) 13:40 scheduled

14:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737 SmartWings QS 2884 Pardubice (PED) 14:20 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Wizz Air UK W9 5394 London (LTN) 14:15 scheduled

15:00 16.06.2024


ARRIVALS — 3
Waiting time 22 - 35 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2922 Ostrava (OSR) 15:00 scheduled
Airbus A320 Israir 6H 729 Tel Aviv Yafo (TLV) 15:35 scheduled
Boeing 737-800 SmartWings QS 1178 Prague (PRG) 15:45 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 40 min.
Boeing 737 SmartWings QS 2939 Prague (PRG) 15:10 scheduled
Boeing 737-800 SmartWings QS 2915 Brno (BRQ) 15:50 scheduled

16:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1157 Kaunas (KUN) 16:45 scheduled

DEPARTURES — 2
Waiting time 5 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 1179 Prague (PRG) 16:30 scheduled
Airbus A320 Israir 6H 730 Tel Aviv Yafo (TLV) 16:35 scheduled

17:00 16.06.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Euroairlines Q4 372 Hanover (HAJ) 17:35 scheduled
Boeing 737-800 SmartWings QS 2890 Ostrava (OSR) 17:35 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1156 Kaunas (KUN) 17:10 scheduled

18:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Airbus A320 Air Leap FL 372 Hanover (HAJ) 18:20 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2929 Karlovy Vary 18:25 scheduled

19:00 16.06.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 15 min.
Boeing 737-900 PH-CDP Corendon Dutch CD 795 Amsterdam (AMS) 19:25 expected
Boeing 737-800 Jet2 LS 1013 Manchester (MAN) 19:40 expected

20:00 16.06.2024


ARRIVALS — 2
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2914 Brno (BRQ) 20:20 scheduled
Boeing 737 Ryanair FR 6167 London (LTN) 20:20 scheduled

DEPARTURES — 3
Waiting time 10 - 15 min.
Boeing 737-900 Corendon Dutch CD 796 Amsterdam (AMS) 20:25 expected
Boeing 737-800 Jet2 LS 1014 Manchester (MAN) 20:30 expected
Boeing 737 Ryanair FR 6168 London (LTN) 20:45 scheduled

21:00 16.06.2024


ARRIVALS — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2912 Prague (PRG) 21:55 scheduled

DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2923 Ostrava (OSR) 21:10 scheduled

22:00 16.06.2024


DEPARTURES — 1
Waiting time 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 2913 Prague (PRG) 22:45 scheduled

23:00 16.06.2024

00:00 17.06.2024


Other Dates

June, 2023

16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2023

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2024

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2025

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2025

01    02